Jak dbać o swojego superpsa!

Jak dbać o swojego superpsa!

Czołowy weterynarz dzieli się swoimi ośmioma najważniejszymi wskazówkami, jak utrzymać merdające ogony.
Każdy, kto ma psa, może ci powiedzieć: są po prostu najlepsi. 
Niezależnie od tego, czy jest to ciepłe powitanie na koniec długiego dnia, przytulanie na kanapie, czy towarzysz wspaniałego spaceru na wsi, psy czynią świat lepszym miejscem.

Nic dziwnego, że dla 71% właścicieli psów ich pies jest ich codziennym bohaterem, a 74% właścicieli psów opisuje swoich czworonożnych towarzyszy jako część rodziny. 
Psy wnoszą w nasze życie tyle radości i komfortu, że trudno sobie wyobrazić, gdzie bylibyśmy bez nich.
Właściciele muszą więc zadbać o swoje psy w taki sam sposób, jak dbają o nas. A to oznacza upewnienie się, że są szczęśliwi i zdrowi, mają dużo miłości, uwagi, regularnych ćwiczeń i zdrowej, zbilansowanej diety.

1. Dieta wysokiej jakości.

Dieta Twojego psa może mieć ogromny wpływ na jego samopoczucie, wygląd, a nawet zachowanie. Dieta wysokiej jakości może pomóc w kontrolowaniu wagi psa, utrzymaniu silnego układu odpornościowego oraz w utrzymaniu zdrowych stawów i mięśni.

2. Utrzymuj uśmiech swojego psa!

Zdrowie zębów jest niezwykle ważne dla psów i może prowadzić do poważnych chorób, jeśli nie będą przestrzegane podstawowe zalecenia dotyczące higieny jamy ustnej. Płytka nazębna i kamień nazębny mogą gromadzić się i powodować cofanie się dziąseł, utratę zębów, a nawet nieświeży oddech. Najłatwiejszym sposobem na pielęgnację jamy ustnej zwierzaka jest mycie zębów w domu przyjazną dla zwierząt pastą do zębów. Aby uzyskać pomoc i poradę, skonsultuj się z weterynarzem.

3. Regularne ćwiczenia.

Każda rasa jest inna, a ilość wymaganych ćwiczeń może się różnić, ale regularne ćwiczenia mogą przynieść Twojemu psu wiele różnych korzyści. Wybuchy fizycznej stymulacji podczas spacerów to świetny sposób na uwolnienie nadmiaru energii, co oznacza, że ​​Twój pies może być znacznie bardziej zrelaksowany i senny w domu.

4. Ćwiczenia przez cały rok.

Wyprowadzanie psów jest dobre nie tylko dla psów! To świetna forma ćwiczeń, która pomaga zachować zdrowie i kondycję ludzi. Może również pomóc wzmocnić więź między wami. W miesiącach zimowych, kiedy jest mniej światła dziennego, upewnij się, że Twój pies ma obrożę odbijającą światło, a każde ubranie powinno być również widoczne w ciemności, zwłaszcza mniejszych ras. Wodoodporny płaszcz zapewni również, że ich futro nie wchłonie zimna i deszczu.

5. Regularne kontrole weterynaryjne.

Zalecana jest regularna kontrola stanu zdrowia przez lekarza weterynarii. Wizyty u weterynarza mogą znacznie poprawić wczesną diagnozę i leczenie problemów, które mogą mieć wpływ na zdrowie Twojego psa. To także świetna okazja, aby porozmawiać z weterynarzem o tym, jakich szczepionek i ochrony przed pasożytami może potrzebować Twój pies.

6. Wygodna pościel.

Sen jest najlepszym przyjacielem psa, więc nawet jeśli Twój pies lubi tarzać się w błocie, jego łóżko powinno być czyste. Regularnie potrząsaj pościelą na zewnątrz, aby usunąć luźne włosy i brud oraz odkurzyć wszelkie pozostałe zabrudzenia. Zalecamy czyszczenie ręczników i koców raz w tygodniu, pchły i nieprzyjemne zapachy usunąć.

7. Rozpieszczony piesek.

Rasy długowłose będą wymagały więcej pielęgnacji niż rasy krótkowłose, ale wszystkie psy powinny przyzwyczaić się do regularnego czesania i pielęgnacji. Czesanie sierści psa zapobiega matowieniu i usuwa brud, który gromadzi się podczas zabawy. To także dobra okazja do sprawdzenia skóry pod kątem grudek, guzków i pasożytów. 

8. Pudełko na zabawki.

Psy uwielbiają gryźć, ale to może przerodzić się w katastrofę, jeśli to twoja ulubiona para butów! Takie zachowanie może oznaczać, że Twój pies się nudzi, więc spróbuj użyć zabawek, które pozwolą mu zająć się na dłużej. Mogą to być trwałe zabawki wykonane z gumy, które można wypchać ulubionymi przysmakami, w których pies musi próbować odzyskać jedzenie ze środka. To świetny sposób na zmniejszenie zachowań związanych z lękiem, gdy musisz zostawić psa samego na część dnia, rozpraszając go zadaniem stymulującym umysł.